Kanapės Istorija

Inovacijų ir industrializacijos istorija

Tiesą sakant, tai buvo vienas iš pirmųjų augalų, kuriuos prijaukino žmonės, žymintis ankstyviausius žmonijos bandymus dalyvauti industrializacijos procese.

Nors tiksli geografinė kanapių kilmė nėra žinoma, archeologiniai duomenys rodo, kad jų istorija prasidėjo neolito epochoje. Mokslininkai neseniai senovės Mesopotamijoje (dabar Irano ir Irako teritorijose) atrado kanapių audinių relikviją, kuri datuojama 8000 m. Taivane rasta kanapių liekana iš tos pačios epochos.

Neabejotina, kad kanapės vaidino svarbų vaidmenį žmonijos istorijoje. Bet kuo šis augalas yra toks ypatingas ir kodėl jis tokią vertę teikia mūsų ateičiai?

Kanapių šeimos kannabis rušis yra unikali tuo, kad gali augti įvairiuose klimato sąlygose, augimo ciklas yra nuo 108 iki 120 dienų. Jis ne tik greitai ir galingai auga, bet dėl ​​savo savybių ir universalumo gali būti naudojamas daugelyje pramonės šakų.

Šimtmečius kanapės buvo naudojamos kasdieniame gyvenime dėl baltymų turinčių sėklų, stiprių skaidulų ir absorbuojančių pluošto savybių. Kanapių sėklos dažniausiai naudojamos dietiniuose maisto produktuose, o pluoštai naudojami įvairiuose pramonės ir buities gaminiuose, tokiuose kaip virvės, cementas, izoliacija, drabužiai, statybinės medžiagos ir popierius.

Kanapės istoriškai buvo gyvybiškai svarbi Šiaurės Amerikai kultūra, nes Virdžinijos, Masačusetso ir Konektikuto valstijų ūkininkams XVII amžiuje buvo pavesta auginti Indijos kanapes savo žemėje. XVIII amžiaus pradžioje, jei žmogus nepakluso įstatymui, jis galėjo būti įkalintas.

Priešingą vaizdą galėjome stebeti 1937 m. Marihuanos mokesčio įstatyme, kurį sukūrė kovos su kanapėmis prohibicionistas Harry Anslingeris, ir kuris buvo įvestas siekiant rinkti mokesčius iš kanapių produktų ir iš kanapių pagrindu pagamintų produktų prekybos.

Net ir turint omenyje kanapių istorinę kilmę, mūsu dienomis jų pramoninės savybės yra daugiau neteisingai suprantamos, dažnai lyginamos su THC turinčia dvyne seserimi – marihuana. Praėjus beveik 50 metų nuo 1970 m. Kontroliuojamų medžiagų akto, kuris visas kanapes priskyrė 1 klasės narkotikams, priemimo vyriausybė atrodo kad vis dar turi tam tikrų sunkumų atskiriant šiuos du augalus.

Tačiau pastaruoju metu tyrinėtojai ir bendruomenės nariai aktyviau nustato šių augalų skirtumus ir propaguoja iš kanapių išgaunamas ilgalaikes naudas.

Kanapes dabar galima naudoti gaminant daugiau nei 50 000 produktų, įskaitant biokurą, tradicinius papildus sveikatai ir statybines medžiagas, siūlant švaresnį ir tvaresnį sprendimą nei analogai.

Šių naujų duomenų dėka kanapių pramonė plečiasi ne tik JAV, bet ir viso pasaulio bendruomenėse, kuriai vadovauja Kannaway kaip lyderis.

Vis dar turite klausimų?

Parašykite mums ir gaukite specialisto konsultaciją